Akné gél

17:02

Akné a vyrážky nie sú spojené len s obdobím dospievania, kedy naše telo prechádza veľkými zmenami. Moja zmiešaná pleť má sklony k akné a ak sa o pleť dôkladne nestarám, hneď je problém na svete. Rovnako ak nedodržiavam pravidlá histamínovej intolerancie a dám si zakázané potraviny, aj to sa prejaví na stave pokožky. Existuje niekoľko produktov, na ktoré stavím vždy, keď mám problémy. Tariky, íly, lokálne krémy, to všetko má stále miesto v mojej poličke. Pri brázdení obchodov mi do oka padol akné gél a povedala som si, že skúsim. Lebo je od Nobilis Tilia.

O Akné géle si môžete prečítať:

      „Popis:  AKNÉGÉL, Účinná synergická zmes éterických olejov pôsobí na dôležité štádiá zápalových procesov v pokožke. Navyše obmedzuje tvorbu voľných radikálov a pôsobí proti oxidačnému procesu. Zmes éterických olejov je silno protizápalová, regeneruje pokožku na bunkovej úrovni a obmedzuje stratu elasticity pokožky, ktorá sprevádza akné.
Použitie: Gél v tenkej vrstve naneste na ložiská akné. Použitie s maskou alebo zeleným ílom je uvedené v popise príslušných výrobkov.
Zloženie: Aqua, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycerin, Panthenol, zmes éterických olejov, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide, Eugenol*, Citral*, Limonene*, Linalool*, Geraniol* * - z prírodných éterických olejov“


Plastový obal obsahuje 100 ml gélu a navyše má aj praktickú pumpičku na dávkovanie. Celkový obraz je pekný, gél sa aj v poličke pekne vyníma. Gél vonia bylinkovo. Je to pekná, svieža vôňa, evokuje prírodu a bylinky. Konzistencia je redšia, gélová a farba taká mliečna. Doposiaľ by bol dojem z gélu celkom príjemný, stále by som si povedala, že je to moja obľúbená Nobilis Tilia v podobe, akú poznám a akú mám naozaj rada. Môže sa nanášať lokálne na zapálené miesto alebo spolu s ílom sa zmieša do pleťovej masky. Nebudem klamať – vyhovuje mi najmä do tej pleťovej masky. Je to najmä preto, lebo po nanesení gélu cítiť trochu úľavu od bolesti, ale čo sa týka hojenia, je to pomerne pomalý proces. Pri iných výrobkoch na akné cítim a vidím pokrok o niečo rýchlejšie (známy Effaclar AI krém, zinková mastička, mastička s čajovníkom Dr. Popov). Isté zlepšenie badať, ale nie som s tým až taká spokojná. Omnoho radšej používam gél v spojení s pleťovou prachovou maskou alebo ílom. Vznikne celkom hustá, voňavá masa, ktorú treba na pleť nanášať štetcom, s tým to ide najľahšie. Maska pleť vyčistí, hydratuje a oživí. Prikláňam sa k tomu, že je rovnako príjemnou zmenou ako maska zarobená s kvetovou vodou. Prečítala som viacero recenzií. Niektoré sa prikláňali k môjmu názoru, že na boj s pupienkami a akné je slabý, iné hovorili o úžasných účinkoch. Myslím, že najlepšie je skúsiť. Keď už nič iné, nájdete skvelý doplnok do pleťových masiek :)

Plusy:
  • Pekné veľké balenie s pumpičkou
  • Príjemná bylinková vôňa
  • Dobrá konzistencia
  • Ideálny do pleťovej masky

Mínusy:
  • Vyrážky upokojuje a hojí pomalšieGél kúpite v ehope Babičkina záhrada a stojí 9,40 eur.


Máte rady Nobilis Tilia? :)

You Might Also Like

2 Vaše komentáre

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Subscribe