Veľký súboj čistiacich pásikov

18:12

Bojovať s čiernymi bodkami je niekedy ako bojovať s veternými mlynmi. Trápia ma od základnej školy a nikdy sa mi nepodarilo nad nimi celkom vyhrať. Už niekoľko rokov skúšam rôznu kozmetiku, ktorá s nimi viac či menej úspešne bojuje. Ešte na strednej som si kúpila čistace pásiky/ náplaste na odstránenie čiernych bodiek. Vtedy som z nich bola znechutená, lebo vôbec nezabrali. Minulý rok som si ich kúpila opäť, postupovala podľa návodu a nevychádzala som z údivu - ono to fakt funguje! Preto som sa rozhodla skúsiť všetky, ktoré som našla dostupné v drogérii a porovnať ich, či fungujú. Nakupovala som v Dm - drogérii.
Začnem pásikmi od Balea, lebo ich považujem za najlepšie. Kúpila som ich s nadšením, lebo balenie 6 ks náplastí stálo 3 eurá, čo je super cena. Pásiky sú balené v samostatných baleniach, ktoré sa ľahko odtrhnú a otvoria. Tesne po nalepení cítim akúsi kyslú vôňu, ale tá skoro okamžite ustúpi. V čom tkvie ich úspech? V dvoch veciach:
 1. pred nalepením je dobré pleť si umyť teplou vodou. Otvoria sa póry a nečistoty sa ľahšie nalepia na pásik. 
 2. lepia sa na mokrú pokožku, vtedy sa pricucnú a držiaaa... že niekedy sa natrápite, kým zlezú
Odporúča sa mať ich nalepené okolo 10 - 15 minút, ale ja sa niekedy zabudnem a z 10 minút je polhodina. 
Plusy:
 • výborne držia
 • pri odlepovaní sa mi ešte nestalo, že by sa roztrhli
 • na pásiku ostane veľa nečistôt, veľké aj menšie. Nie všetky, ale je to o dosť lepšie
 • cena je prijateľná, 6 ks stojí 3 eurá
 • v balení sú pásiky na nos, ktoré sa dajú dať aj na bradu a na čelo
 • nemám im čo vyčítať
Zabudla som odfotiť obal, je papierový a sú v ňom tri pásiky
Essence pásiky boli moje úplne prvé a na nich som zistila, že to funguje. Majú zvláštnu vôňu - po nalepení mám pocit, akoby som sa ocitla v nejakej zadymenej miestnosti, je ťažká, ale nič, čo by som neprežila. Držia výborne a niekedy sa pri odlepovaní roztrhnú, ale pleť tiež čistia dobre, poradia si aj s malými, aj s väčšími nečistotami. Cena za balenie, ktoré  obsahuje 3 čistiace prúžky, je 1,89. Zvlášť si môžete kúpiť pásiky na nos a zvlášť na bradu a čelo, čo je celkom dobre premyslené, lebo ja mám radšej tie na nos, na bradu a čelo ich veľmi nepotrebujem (klop,klop).
Nivea pásiky ma sklamali. Balenie je celkom fajn, je v ňom 6 náplastí, aj na čelo a bradu a na nos. Cena je najvyššia, stáli okolo 6 eur. Sú veľmi jemné na dotyk a nemajú žiadnu vôňu, v čom majú výhodu oproti ostatným. Po nalepení na mokrú pokožku držia veľmi dobre. Problémy však nastávajú pri odlepení: pásiky sa trhajú a čistia slabo, vytiahnu len málo nečistôt.

Moje poradie:
 1. Balea
 2. Essence
 3. Nivea
Používate niektoré z týchto pásikov?


You Might Also Like

16 Vaše komentáre

 1. měla jsem pásky Balea a za mě to žádný zázrak není

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja ich používam najmä po kúpeli, kedy fungujú veľmi dobre :) A pekne zmatnia pleť.

   Odstrániť
 2. Ja som mala Balea aj Essence a u mňa teda vyhrali Essence :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podľa mňa čo sa čistenia týka, sú si rovné :) Len Essence sa mi občas roztrhli a Balea ostala celá.

   Odstrániť
 3. minule som pozerala po balea ale moc som im neverila tak som ich nechala v dm ale asi sa po ne zastavim po tvojej recenzii:)) nivea som tiež skušala a nečistoty mi vytiahlo len na boku na spodu nosa

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno, aj mne to tak urobili. Boli najdrahšie, ale najmenej čistili. Radšej Balea alebo Essence :)

   Odstrániť
 4. Určite si tú balea zaobstarám! super príspevok.
  akurát sa koná na mojom blogu GIVEAWAY tak ked ta zaujme zapoj sa :)
  http://www.stayweird.eu/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vrelo odporúčam, na umytú pleť v teplej vode sú výborné :)

   Odstrániť
 5. Doposiaľ som ešte neskúšala žiadne čistiace pásiky, vždy som trochu pochyboval o tom, či vlastne fungujú. Mňa trápia čierne bodky tiež hlavne na nose, ale našla som aspoň masku, ktorá ich dokáže trochu eliminovať - malinová maska z H&M, je vynikajúca, fakt vidno efekt.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. nie nie, nepouzivam, som myslela, ze uz vymreli, som to sto rokov nevidela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som ich registrovala už dávnejšie, ale až teraz som ich kúpila a spokojná som :)

   Odstrániť
 7. Vyskúšam asi essence :) Sice mňe pomáha aj peeling od avonu 3v1 a sú tam peelingové čiastočky, ale pomáha mi ak ich použijem ako masku ( 3 v 1 - maska , peeling, čistiaci gél ) Nasadila si mi chrobáka do hlavy :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Essence ma celkom milo prekvapila. Jej pásiky, peeling a pleťová voda boli veľmi dobré. Čistiaci gél 3 v 1 bol katastrofa, ale to ostatné bolo super :)

   Odstrániť
 8. ja som vyskúšala všetky a najlepšie boli (pre mňa a moju pleť) tie od Nivea :) kvôli cene si ich ale nekupujem,pretože sú fakt dosť drahé :/
  druhé by som zvolila Essence :) ktoré si kupujem dosť často :D cenu má dobrú a aj prácu si robí dobre :) a nestalo sa mi,že by sa trhali :O
  no a posledné v (mojom) poradí sú tie Balea pásiky,mne vôbec nič nevyčistili a strašne mi trhali kožu :/
  ale podľa mňa to záleží od druhu pleti :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sranda, máš úplne opačné poradie :) Ja som si už od Nivey viac pásiky nekúpila, striedam Baleu, Essence a Pretty, zatiaľ som ozaj spokojná :)

   Odstrániť

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Subscribe