Moja modrá micelárka

18:47

Micelárny vody ovládli kozmetický svet dávnejšie. Mnohé značky prinášajú nové a nové micelárky, ktoré by nám mali uľahčiť odličovanie a postarať sa  o pleť. Každý typ pleti má iné potreby, a preto sa im prispôsobujú aj odličovače. Od Dermacolu ich postupne skúšam všetky. Na mojej poličke sa vystriedali detoxikačná a ochranná, s kyselinou hyalurónovou, čistiaca na citlivú pleť a posledným prírastkom je čistiaca pre mladú pleť. Tešila som sa na ňu. Fakt moc. Bola som zvedavá a chcela som ju porovnať s hyalurónovou verziou a zelenou na citlivú pleť. Jedna z týchto troch sa totiž stala fakt skvelým prekvapením a pokojne by som do toho išla zas.

Dermacol  micelárna voda pre mladú pleť

Dermacol  micelárna voda pre mladú pleť zloženie

micelárna voda pre mladú pleť

Dermacol  micelárna voda pre mladú pleť

Niekedy si poviem, že medzi jednotlivými vodami tej istej značky ani nie je veľmi veľký rozdiel. Že obyčajne je to o tom istom. Moje posledné skúsenosti ale ukazujú, že to nie je tak celkom pravda. Táto modrá (pracovne ju tak volám, modrá, lebo by mala byť hydratačná) má 400 ml, je v plastovom obale a vyzerá pekne. Vonia len minimálne a ostáva po nej  ľahší závan, ktorý mi neprekáža. Vďaka svojej veľkosti dokáže vydržať pár mesiacov a tak chvíľu nemusím premýšľať nad novou.

Na tvár je skvelá. Odlíči rýchlo a neostáva po nej žiadny nepríjemný pocit. Pokožku osvieži a pripraví na umývanie. Na oči je ešte lepšia. Lebo vôbec v nich neštípe a rýchlo odličuje. Tu sa mi otvára priestor na porovnanie s jej zelenou a hyalurónovou verziou. Jednoznačne je najlepšia. Z týchto troch. Pravdou je, že v očiach ma neštípala ani jedna. Občas trochu tá zelená, ak som viac zatlačila. Ale ak som si dala pozor, neštípala ani jedna. 

Ten skutočný rozdiel badať v rýchlosti, ako sa dá líčidlo odlíčiť. Používam vodeodolnú ceruzku, občas aj riasenku, tie sa odstraňujú trochu ťažšie. Najväčší problém s týmito činnosťami mala hyalurónová verzia, ktorá líčidlá najprv rozmazala a potom pomaličky odličovala. Trvalo to dlho a ráno som občas mala machuľky pod očami, čo znamenalo, že nie všetka farba išla dole tak, ako mala. Na druhom mieste sa ocitla zelená micelárka na citlivú pleť. Odličovala omnoho rýchlejšie a nemala som s ňou takmer žiadny problém. Modrá sa ocitla na prvom preto, lebo ani raz ma pri nej nič neštípalo a odlíčenie trvalo najkratšie. Obyčajne mi na tom až tak nezáleží, ale večer, keď som veľmi unavená, oceňujem každé urýchlenie bežných činností. Rozhodne by som po nej siahla zasa a nebojím sa povedať, že po dvojfázovom odličovači od Dermacolu je toto to najlepšie na odličovanie.

Plusy:
  • Pekné balenie
  • 400 ml je celkom šikovná veľkosť
  • Jemne vonia
  • Neštípe v očiach ani na pleti
  • Veľmi dobre odličuje aj vodeodolné líčidlá, nerozmazáva ich, ráno nebadať fľaky po zle odlíčených očiach 
Mínusy:
  • Nenašla som
Micelárna voda stojí 6,89 eur a nájdete ju na internete alebo v drogériách.

Ktorá micelárna voda od Dermaolu vás zaujala?

You Might Also Like

0 Vaše komentáre

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Subscribe