Akamuti - Čistiaci krém divoký pomaranč

11:58

Poznáte Akamuti? :) Ja sama som ju spoznala len pred pár mesiacmi, keď som sa začala zaujímať o prírodnú kozmetiku. Názov Akamuti pochádza z afrického slova z jazyka Bemba v Zambii. Má dva významy, ktoré sa prekladajú ako „Malý strom“ alebo „Malá medicína“. Zložky z rôznych druhov stromov, ktoré tvoria obsah výrobkov značky Akamuti sú veľmi dôležité pre naše zdravie. Značka Akamuti začala vyrábať na začiatku roku 2003 len 6 produktov. Každý výrobok je pripravovaný ručne, od začiatku až do konca, z jednotlivých zložiek skutočnými ľuďmi a pri výrobe nie sú použité žiadne stroje. infúziou, filtrovaním, roztápaním, nalievaním, stláčaním, miešaním a mixovaním sa pripravujú úžasné krémy, zvlhčovače a maslá. Kozmetika neobsahuje žiadne chemikálie. Keď som objavila stránku http://www.bellua.sk/, veľmi som sa potešila, pretože Akamuti mali v ponuke za najnižšiu cenu spomedzi všetkých obchodov, kde som ju našla. A tak som zasa nakupovala :)

Balenie má 50 mlKrém je hustej konzistencie
O čistiacom kréme si môžete prečítať:

"Bio éterický olej z Divokého pomaranča má osviežujúce a oživujúce vlastnosti, ktoré ho robia účinným prostriedkom pri odstraňovaní odumretých kožných buniek a ďalších nečistôt. Vďaka tejto svojej vlastnosti vám tento čistiaci krém oživí a rozžiari unavenú pleť a zjemnídrsnú pokožku. Jeho čistiace vlastnosti ho predurčujú pre použitie na pleť s upchatými pórmi a unavenú pokožku. Osviežujúci a ovocný, tento čistiaci krém v sebe skrýva kombináciu divokého pomaranča s gerániom a regeneračnou myrhou, ktorá zabezpečuje zdravý vzhľad a sviežu pleť.
Spôsob použitia: naneste na tvár a jemne rozotrite po tvári. Nechajte pôsobiť 5-10 min. Zotrite navlhčeným vatovým tampónom. Používajte podľa potreby, ale 1-2-krát týždenne by malo postačovať.
Zloženie: olej zo Sladkej mandle (Prunus dulcis), bio olivový olej (Olea europa), bio včelí vosk (Cera alba), bio éterický olej Divoký pomaranč (Citrus aurantium), éterický olej Geránium (Pelargonium graveolons), éterický olej Myrha (Commiphora molmol)."

Krém je v plastovom, šraubovacom tégliku. Má pekný vrchnáčik, za čo má u mňa prvé plus :) Druhým plusom je nádherná, svieža vôňa pomaranča. Keď som ho ovoňala, mala som pocit, že držím v ruke čerstvo olúpaný pomaranč. Vôňu cítiť aj po nanesení na pokožku, preto je tých 5 minút, počas ktorých ho mám nanesený na tvári, je skutočným pôžitkom. Svieža a príjemná vôňa naviac aj zlepší náladu, preto som si ho obľúbila hneď po prvom použití :) Použite je veľmi jednoduché. Najskôr si namočím tvár a jemne ju osuším uterákom. Následne nanesiem jemnú vrstvu čistiaceho krému (asi ako keď si krémujete tvár obyčajným krémom, netreba ho naniesť veľa), krúživými pohybmi rozotriete a necháte pôsobiť tých 5 minút (odporúča sa 5-10). Potom si navlhčíte najlepšie vlažnou vodou odličovací tampónik a krém zotrite. Výsledky sú viditeľné po prvom použití ( moja mamina sa ma hneď spýtala, čo som použila, lebo ona to chce tiež :)):
  • póry sú čisté, pokožka môže dýchať
  • jemné linky i vrásky sú vyhladené, pleť je hydratovaná
  • pleť je žiarivá, pôsobí zdravo a sviežo
Tento krém je skvelý aj v tom, že mne nahradil aj peeling a po jeho použití som nepotrebovala naniesť pleťový krém (aj keď moja kamarátka si ešte po použití nanesie aj pleťový krém, tesne pred tým, ako ide spať). 
Na http://www.bellua.sk/ som ho kúpila za 9,99. A bola to naozaj skvelá a voňavá kúpa :)

Poznáte kozmetiku Akamuti? :)

You Might Also Like

0 Vaše komentáre

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Instagram

Subscribe