Bambucké maslo - zasa som sa zamilovala

13:19

Sú produkty, ktorých sa asi nikdy nenabažím - kokosový olej, tarika, bambucké maslo, ružová voda, arganový olej či íly všehodruhu. Milujem ich, pretože sú nesmierne kvalitné, účinné a dokážu si poradiť aj s na pohľad ťažkými problémami. Bambucké maslo je úplne super na pleť i na telo, sama som sa už dávnejšie presvedčila o jeho liečivej sile. Preto si ho zaobstarávam pravidelne a skúšam rôzne značky. Dnes bude reč o značke Akamuti a jej bambuckom masle.
O bambuckom masle Akamuti si môžete prečítať:

      "Maslo krémovej konzistencie je bohaté na vitamíny A, E a F. Extra hydratačné na živiny bohaté maslo pre dehydrovanú, suchú, problémovú pokožku. Chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia - vetrom, chladom a slnkom. Pomáha predchádzať vzniku strií a zjemňuje už vzniknuté strie. Po použití bude pokožka neuveriteľne jemná, dostatočne hydratovaná a pružná. Vhodné tiež na masáž bábätiek. Pomáha suchej pokožke rúk aj pier. Zmäkčuje drsnú pokožku nôh a pomáha pri popraskaných pätách. Používané tiež ako zábal na suché vlasy, tie hydratuje a dodáva im lesk.

Hmotnosť: 160 g

Zloženie: panenské nerafinované bambucké maslo (Butyrospermum parkii)"


Akamuti mám veľmi rada a rada si postupne rozširujem zbierku o ďalšie kúsky tejto značky. Radím ju k tým najlepším, aké som skúsila a páči sa mi, že je fairtrade a úplne prírodná. V dnešnom prechemizovanom svete, kde kam sa pozriem, tam umelina alebo konzervant, je to úžasné osvieženie a návrat k tomu zdravému a prirodzenému. Lebo skôr či neskôr človek pochopí, že návrat k prírode je záchranou. Bambucké maslo má 160 g a je v peknom plastovom obale. Mám ho rada aj preto, že sa naň dá v kúpeľni naukladať aj dosť iných vecí :) Bambucké maslo sa vyznačuje podľa mňa peknou orieškovou vôňou. Mne sa páči, ale poznám ľudí, ktorí ju označujú za ťažkú.  Je pravda, že takou je, ale už som si na ňu tak zvykla, že sa mi páči. Bambucké maslo je obyčajne tuhé a tvrdé, aplikácia nie je najľahšia. To je jeden z dôvodov, pre ktorý nie je všeobecne obľúbeným kúskom (vychádzam z rozhovorov so známymi a čo som čítala na iných blogoch). Je niekoľko možností. Najskôr sa zmieriť s tým, že je tvrdé a trochu sa pri používaní ponamáhate, kým ho nanesiete. Možno ho trochu roztopiť, aby bolo mäkšie a ľahšie sa rozotieralo. Poslednou možnosťou je našľahať ho, ale s tým skúsenosti nemám, o tom som niekoľkokrát len čítala. Toto konkrétne maslo mám len na starostlivosť o telo. V prvo rade ho používam na strie. Je pravda, že toho sa už nezbavím nikdy, ale môžem sa aspoň pokúsiť zjemniť ho. Strie ani veľmi neriešim, nevšímam si ho a ľuďom na kúpalisku môže byť srdečne jedno, či ho mám. Ale odkedy mám Riška, teda od roku 2014, o seba dbám podstatne viac. A bambucké maslo je na strie naozaj dobré. Nielen zjemňuje staré, ale pomáha predchádzať vzniku nového.Rovnako rada ho používam aj proti celulitíde, lebo zjemňuje a spevňuje pokožku. Nakoniec ho mám na vysušené päty a nechtovú kožtičku - bambucké maslo ich výborne hydratuje. Pokožka ostáva ako vymenená. I keď sa nevsiakne do pokožky úplne, nepovažujem to za nejakú prekážku, používam ho len večer predtým, ako idem spať.

Plusy:
 • pekný obal
 • oriešková vôňa
 • tuhé a tvrdé
 • vhodné na pokožku celého tela
 • výborné na hydratovanie, zjemnenie a spevnenie pokožky
 • ideálne na strie a celulitídu
Mínusy:
 • žiadne, pre mňa je to kozmetický top
Maslo stojí 10,90 a kúpite ho na stránkle www.naturalisvita.sk.

Aký je váš kozmetický miláčik? :)
You Might Also Like

4 Vaše komentáre

 1. Ja celkom nerozumiem čím sa bambucké masla jednotlivých značiek vlastne líšia. Stála vlastne ide o bambucké maslo a to by malo byť rovnaké. Vieš ho porovnať aj s inými značkami? Ja má bambucke maslo iba od značky Saloos, takže neviem či by bol rozdiel medzi viacerými výrobcami.
  |Kaviareň u mačky|

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V podstate môže byť len rafinované alebo nerafinované :) Najčastejší rozdiel som si všimla vo vôni a konzistencii, ale keď sa na ne pozriem z hľadiska účinkov, nenašla som zatiaľ rozdiely. Doposiaľ najviac mi vyhovovalo našľahané bambucké maslo od Navie, ktoré je cielene ľahšie, nadýchanejšie a lepšie sa rozotiera, ale aj toto klasické nešľahané má svoje čaro.

   Odstrániť
 2. Presne toto používam aj ja. Do vone sa hneď zamilovať nedá, ale po čase som si zvykla a teraz mi vonia. Používam aj na pleť, aj na ruky, ktoré mi aj trochu zahreje. Na suchú plet a šupinky je to ozajstný liek. Stačilo iba pár dní a šupinky sa viac netvorili. Okrem toho využívam na akné, pričom si do rozpusteného masla pridám pár kvapiek čajovníkového oleja, takže takto zvýšim účinnosť v boji proti vyrážkam.

  OdpovedaťOdstrániť

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Subscribe