Weleda - Brezový olej na celulitídu

20:02

Prípravkov proti celulitíde je dnes ako maku, peelingy, soli, krémy, gély, séra, oleje, stačí si len vybrať podľa toho, akú konzistenciu preferujete :) Ja som veľmi dlho používala iba krémy, pretože sa rýchlo vstrebali do pokožky, mohla som sa krátko po aplikácii obliecť a nebála som sa, že by som si zašpinila oblečenie. V posledných mesiacoch sa ale mojím novým obľúbencom stal olej. Pleťové i telové oleje sú naozaj malým zázrakom, nedám na ne dopustiť a odporúčam ich aj mojim známym, keď sa na mňa obrátia s prosbou o radu. Korene firmy WELEDA siahajú do roku 1918, kedy boli v Dornachu vo Švajčiarsku založené laboratóriá na výrobu a vývoj liečiv, prírodnej kozmetiky s liečivými účinkami a dietetík na princípoch práve vznikajúcej antropozofickej medicíny. Jej základy vypracoval filozof a prírodovedec Rudolf Steiner v spolupráci s lekárkou Itou Wegman. Spoločnosť s názvom Weleda vznikla z týchto laboratórií v roku 1921 vo švajčiarskom Arlesheime a v tom istom roku bola založená súčasne jej pobočka v Nemecku. Firma plní rozšírené záväzky podľa smernice pre výrobcov kontrolovanej prírodnej kozmetiky - transparentné výrobné postupy a pravdivé informovanie spotrebiteľov, aktívne nasadenie proti používaniu genetických manipulácií na získanie rastlinných a živočíšnych surovín, aktívna podpora ekologického poľnohospodárstva, dôraz na ekologickú únosnosť výroby a použitých obalových materiálov, ekologickú likvidáciu odpadov, sociálnu únosnosť výroby využitím surovín a projektov krajín tretieho sveta, fair trade.

Weleda Brezový olej
Olej je v sklenej fľašiO oleji si môžete prečítať:

     "Pri sklonoch k celulitíde pomáha táto olejová zmes predchádzať jej vzniku, zreteľne zlepšuje prejavy už existujúcej celulitídy. Liečivé výťažky z mladých listov brezy, rozmarínu a listnatca tŕnitého aktivujú látkovú výmenu kože a tekutín, olej z pšeničných klíčkov a ďalšie zložky zmesi zasa stimulujú jej prirodzenú regeneráciu. Spolu s úpravou jedálnička a jednoduchým cvičením pomáha získať späť pevnú, pružnú a hladkú pokožku. Prvý mesiac je žiadúce minimálne 2x denne vmasírovať olej krúživým pohybom do pokožky, neskôr stačí raz denne. Vmasírovanie do vlhkej pokožky zlepšuje vstrebávanie oleja a jeho účinky.

Zloženie (úplná deklarácia): 
olej z marhuľových jadier, jojobový olej, olej z pšeničných klíčkov, zmes prírodných silíc, výťažky z listov brezy, rozmarínu a listnatca tŕnitého"

Tento olej som chcela skúsiť už dávnejšie, lebo o Welede som čítala už dlhšiu dobu samé chvály a bola som zvedavá, na jeho účinky. I keď sa mi zdravšou životosprávou a cvičením v spojení s krémami a olejmi podarilo celulitídu výrazne zredukovať, nechcem ju už nikdy viac podceniť a o svoju pokožku sa príkladne starám. Olej má 100 ml a je v sklenej tmavej fľaši. Oceňujem veľkosť balenia, pretože sa všade vmestí a ľahšie sa uchopí do ruky ako väčšie balenia (nie raz sa mi stalo, že väčšie fľaše sa mi proste vyšmykli z rúk). Veľmi som si obľúbila vôňu výrobku :) Je svieža, vonia prírodou a letom :) Pred používaním oleja si niekedy masážnou hlavicou masírujem problematické partie a potom nanesiem olej. Za pár minút sa vsiakne do pokožky, rýchlejšie sa vsiakne, ak je pokožka vlhká. Najlepšie je po sprchovaní pleť len jemne osušiť a použiť olej. Po dvoch týždňoch používania som si všimla, že pokožka je pružná a pevná, prejavy celulitídy vidno len pri silnejšom stlačení pokožky. Pokožka je zároveň hydratovaná a hladká na dotyk. Olej som nestíhala používať dvakrát denne, lebo ráno sa ponáhľam a vždy som na seba hrdá, keď sa stihnem namaľovať, hodiť do seba raňajky a odpratať sa do školy, preto som veľmi milo prekvapená rýchlym účinkom oleja. Na jedno použitie ho netreba použiť veľa, príjemne vonia a vďaka nemu je pokožka pevná, pružná a jemná - hovorím, oleje sú hotový zázrak :)
Ja som sa k oleju dostala vďaka eshopu http://eshop.weleda.sk, kde si ho môžete kúpiť za 17,56.

Používate oleje proti celulitíde? :)

You Might Also Like

2 Vaše komentáre

  1. Súhlasím :) tento olej je úplný zázrak a aj napriek tomu, že ho tie nestíham používať každý deň vidím výsledky. Stačí malá kvapka tam kde treba, preto vydrží dlho ;)

    OdpovedaťOdstrániť

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Instagram

Subscribe