Arise a sila plesnivca

19:22

Rada spoznávam nové značky kozmetiky. Rozširujem si obzory, učím sa nové veci a skôr dokážem poradiť ľuďom, keď sa na mňa obrátia s prosbou o pomoc. V tomto príspevku vám predstavujem švajčiarsku kozmetiku firmy Arise Diffusion z Moutier, Jura. Arise Diffusion uviedla na trh radu Bio certifikovanej kozmetiky Arise Swiss Alpine Cosmetic. Kozmetika Swiss Alpine Cosmetic  bola vyvinutá v laboratóriu vo Švajčiarsku. Pozostáva z kozmetických produktov s výnimočnými vlastnosťami, ktoré sú biologické, ekologické, bez parabénov, bez minerálnych olejov a farbív. Firma Arise Diffusion má za sebou viac ako 10 rokov výskumu a fyto-chemických testov počas ktorých vyvinula 100% prírodnú a bio-certifikovanú radu kozmetiky.
V tejto kozmetike sa používajú rastliny zo švajčiarskej bio produkcie, pri ich pestovaní sa nepoužívajú pesticídy, rastliny sa zbierajú ručne. Pre optimálne zásobenie minerálnymi látkami sa používa iba voda z Álp. V každom výrobku rady Swiss Alpine Cosmetic sa nachádza extrakt z plesnivca s vedecky dokázaným kozmetickým účinkom overeným v laboratóriách. Plesnivec účinkuje ako antioxidant, urýchľuje regeneráciu pokožky, blokuje voľné radikály, dodáva pleti hydratáciu, upokojuje citlivú pokožku a poskytuje účinnú ochranu proti urbárnemu stresu. Swiss Alpine Cosmetic vsadila na anti-aging účinok rastlín zo švajčiarskych Álp. Príroda pomáha zrelej pokožke pri starostlivosti o pleť.


Plesnivec
Plesnivec pochádza z Euroázie a objavil sa v časoch ľadovej doby. Dnes môžeme nájsť plesnivec na vrcholkoch vysokých hôr v pohoriach Jury, Álp, Pyrenejí, Himaláji, Karpát – v krajinách ako Švajčiarsko, Rusko, Afganistan, Čína, Japonsko. Na Slovensku rastie od Fatry cez Chočské vrchy, Nízke, Západné a Belianske Tatry. Plesnivec, typická alpská rastlina zaujala vedcov svojou silou, lebo:

 • rastie v extrémnych podmienkach, prežíva extrémnu dehydráciu a UV žiarenie
 • tisíce rokov prežíva v ťažkých klimatických podmienkach a kvitne do krásy 
 • pokojne si rastie vo výškach od 1800 do 3000 m a bez problémov znáša vietor, zmeny vlhkosti vzduchu, teplotné zmeny a vysoké dávky UV žiarenia. 
 • plesnivec alpínsky na svoju vlastnú ochranu vytvára vo vetvičkách, listoch a kvetoch viac ako 40 účinných prírodných látok, kyselinu, fenolovú, flavonoidy, taníny, je silným antioxidantom 
 • prirodzený lapač voľných radikálov chráni pred voľnými radikálmi, neutralizuje ich. Podľa rôznych vedeckých výskumov hlavnou príčinou predčasného starnutia pleti sú voľné radikály, plesnivec má 1,35 krát viac antioxidantov ako vitamín C
 • má mimoriadnu vlastnosť chráni pokožku pred UV žiarením vďaka látke - Leoligínu 
 • beta-Sitosterol je účinný proti zápalom, má antiseptické, protizápalové vlastnosti 
 • plesnivec významne podporuje prirodzenú syntézu kolagénu a kyseliny hyaluronovej, ktorá pomáha pleti udržiavať pružnosť a pevnosť 
 • stimuluje mikrocirkuláciu, redukuje tvorbu vrások, podporuje obnovu pleti, je účinný proti všetkým druhom vrások
 • aktivuje prirodzené obranné mechanizmy pleti, pleť je jemnejšia, krajšia a zdravšia 
 • pomáha udržiavať pleť hydratovanú 
 • posilňuje prirodzený obranný mechanizmus pokožkyMatterhorn, jeden zo symbolov Švajčiarska

Zlupujúca maska na mastnú pokožku

Švajčiarska kozmetika Arise

Maska má 30 gramov


Bez konzervantov a bez parabénov

Na maske si prečítate, ako sa pripraví a ako sa používa. "Na prášok nalejeme vodu a miešame, aby vznikla homogénna hmota. Aplikuje sa na tvár, s výnimkou očného okolia. Maska stvrdne do 6 minút. Odporúča sa mať masku na tvári okolo 15 minút. Potom odstránime v jednom kuse."

Na masku som sa veľmi tešila, pretože o Arise kozmetike som si naštudovala viaceré materiály a nevedela som sa dočkať toho, ako ju začnem používať. Beriem na vedomie všetky výčitky, keď mi odborníci povedia, že človek by mal používať jednu značku kozmetiky, prípadne jednu radu, aby som sa dočkala pozitívnych výsledkov a zdravej a krásnej pleti. Raz, keď sa vzdám blogovania, určite ostanem verná tomuto heslu, no dovtedy rada vyskúšam všetko nové a naučím sa čo najviac :)

Maska je akoby v plastovom vrecúšku, má 30 gramov. Nemá taký ten  zips na uzatváranie, ale ja si ich aj tak vždy spinkujem spinkami alebo sponkami, aby sa mi výrobok neznehodnotil. Keď ju otvoríte, zacítite krásnu, sviežu vôňu čajovníkového oleja. Masku som si pripravila ľahko, malú lyžičku masky som nasypala do misky a po lyžičkách pridávala vodu, kým som nezískala hustejšiu pastu. Nanášala som ju na tvár štetcom. Keď maska uschne, vytvorí vám na tvári akoby gumovú vrstvu, ktorú ľahko stiahnete z tváre. Pozor však na to, ako dlho ju máte na tvári. Čím dlhšie, tým je suchšia a ide ťažšie dole, lebo sa vám rozdrobí na malé plochy a dolu to ide po kúsočkoch :) Maska pôsobí na pleť upokojujúco, jemne čistí póry, po jej použití je pleť matná, vyhladia sa jemné linky a pleť pôsobí čisto, zdravo a sviežo. Po maske nanášam na pleť už len krém.  A som  spokojná, lebo okrem čistej pleti vidím aj proces hojenia posledných vyrážok a po nových ani stopy (musím si zaklopať :)).

Bio kozmetika oproti klasickej kozmetike funguje úplne ináč. Nemôžete pri jej používaní očakávať okamžitý účinok ako to sľubujú mnohé chemické produkty „účinné proti jednotlivým problémom pleti“. Ide viac o to, získať prirodzenú rovnováhu pleti a posilniť jemným spôsobom vlastné opravné mechanizmy tela. Bio kozmetika využíva samo-regeneračnú schopnosť pleti a pomáha jej, aby vlastnými silami dosiahla rovnováhu. Je vhodná pre všetkých ľudí, ktorí majú záujem zvoliť si prírodnú alternatívu oproti kozmetickým produktom obsahujúcim chemické zložky.

Výrobky Arise nájdete na stránke http://www.careandbeauty.eu/, kde nájdete aj veľa zaujímavostí nielen o kozmetike :)

Vedeli ste, ako blahodárne pôsobí plesnivec na pokožku?

You Might Also Like

0 Vaše komentáre

Veľmi pekne ďakujem za všetky Vaše komentáre :) Chcem Vás poprosiť, aby ste mi do komentárov nevkladali odkazy na Giveaway. Ďakujem :)

Instagram

Subscribe